FAQ

Home / FAQ

Nejčastější otázky a odpovědi

Pokud se chcete vrhnout do studia cizího jazyka, pro začátek rozhodně doporučujeme začít s lektorem. K samostudiu můžete přejít později. Lektor vás totiž nastartuje a díky pravidelným jazykovým lekcím si vytvoříte návyk, který je pro studium velmi důležitý. Nejlepší je např. startovací balíček 10 individuálních lekcí nebo pokud preferujete výuku s více studenty najednou, nastartujte své studium kondičními jazykovými kurzy, kde si sami zvolíte frekvenci a zátěž výuky. Doporučujeme také absolvovat rozřazovací test, který zjistí vaši úroveň a rovnou vám navrhne vhodné kurzy.

Rozdíl je především v efektivitě výuky. U skupinových kurzů je třeba počítat s tím, že se musí dostat i na vaše kolegy, kteří mají třeba lehce jiné znalosti a jiné potřeby než vy, tudíž celá výuka probíhá o něco pomaleji. Na druhou stranu u skupinových kurzů je velká možnost konverzace s ostatními a vzájemné porovnání znalostí, díky kterému můžete leckdy přijít na věci, na které byste běžně s lektorem nenarazili. Rozhodně doporučujeme kurzy s max. 8 členy.

U individuální výuky se lektor věnuje pouze vám a zaměřuje se tak pouze na vaše cíle a odstraňování vašich nedostatků. Pokud něčemu nerozumíte, je zde vždy prostor na vysvětlení a látku můžete opakovat donekonečna jak se vám zlíbí. Výhodou je také, že si zde sami určujete tempo a náročnost výuky. Efektivita u individuálních lekcí je až o 80% větší než u skupinových.

Vyberete si jazykový kurz nebo jiný druh výuky a odešlete nám objednávku. Na základě objednávky vám vystavíme fakturu, platba probíhá nejčastěji převodem, v některých případech je úhrada možná i hotově v naší učebně.

Jak evidujete docházku u firemních klientů nebo u klientů, kteří mají lekce na pracovišti, doma či na jiném místě mimo vaší učebnu?

Každý lektor s sebou na hodiny nosí výkaz, do kterého zapisuje odučené lekce, a který dá klientovi/studentovi k nahlédnutí a k podpisu. Lektoři nám předají výkazy začátkem následujícího měsíce a my na jejich základě připravíme podklady pro vyúčtování a fakturaci.

Rozhodně ne. Pokud jste začátečník, u daného jazyka se učíte nejen slovíčka a gramatiku, ale také výslovnost. Ta se dá samozřejmě dnes najít ve veřejných slovnících či v audio programech, ale žádný program vás už neopraví, pokud vy sami slovíčko vyslovíte špatně. Další nevýhodou samostudia je to, že jako začátečník se můžete lehce naučit chyby už od základu a ty se pak velice špatně přeučují. Lektor je pro začátečníky nezbytný, především proto, že vám vysvětlí základy jazyka, opraví vám výslovnost a může vám vysvětlit souvislosti, které vy ještě neznáte a žádná kniha ani program vám je nevysvětlí, protože neví, že se na ně potřebujete zeptat.

Tento styl výuky je zaměřen především na konverzaci, která tvoří 80% hodiny. To ale neznamená, že není vhodná pro začátečníky. Obtížnost lekcí je odstupňována dle počtu hvězdiček (*začátečníci,**mírně pokročilí a středně,***pokročilí). U začátečnických lekcí se lehce věnujeme i základním gramatickým dovednostem, které jsou nutné pro konverzaci v daném jazyce. Nicméně všechny kondiční kurzy jsou zaměřené na použití jazyka v běžném životě a trénují umění porozumět pohotově reagovat. Určitě se na těchto hodinách nesetkáte s biflováním nebo sáhodlouhým vysvětlováním různých gramatických jevů do hloubky. Studentům doporučujeme ideální kombinaci individuálních jazykových lekcí, kde si každý jede svým tempem s kondiční konverzační výukou, kde je kladen důraz hlavně na mluvení.

To je u každého individuální a závisí na mnoha aspektech. Jedno je ale jisté – můžeme si práci hodně ulehčit, ale nikdy ji nemůžeme ošidit. Koupíme-li si knihu a dáme ji pod polštář nebo si objednáme expresní kurz s názvem např.“anglicky jako rodilý mluvčí za 14 dní“, je téměř jisté, že se setkáme s neúspěchem. Proč? Žádný jazyk se totiž nenaučíte přes noc ani za 14dní a můžete si koupit tisíce knih, ale pokud je neotevřete, nic se nenaučíte.

Rychlost učení a vnímání jazyka je u každého jiná. Ideální je vrhnout se do toho a jít krok za krokem. Nemusíte se přetěžovat, postupujte svým tempem a po malých krůčcích. Po čase se ohlédnete a třeba vás překvapí, co všechno jste už se naučili.

Pokud potřebujete své znalosti opravdu nakopnout, doporučujeme intenzivní kurzy, které vás dostanou do kondice, chytnete tempo a pak už jen dodáváte další znalosti.

S rychlostí učení souvisí také motivace, o které si můžete něco přečíst v tomto článku.

Rozhodně ano. Pravděpodobně nebudete po intenzivním kurzu hned mluvit jako rodilý mluvčí, ale je to ideální start ať už jste na tom s jazykem jakkoli. Intenzivní kurz je vlastně takový pomyslný trychtýř, díky kterému získáte dobrý a pevný základ v kterékoli úrovni jazyka. Navíc vás dostane do tempa a osvěží vám znalosti, které jste třeba už zapomněli.

Pokud se jedná o individuální/skupinovou výuku nebo doučování, stačí jen kontaktovat vašeho lektora (idálně telefonicky, abyste měli zrušení lekce potvrzené) a to kdykoli před začátkem hodiny, nejpozději však 2h před samotným začátkem lekce. Např. máte-li mít hodinu od 16h, musíte ji zrušit nejpozději do 14h. V opačném případě je nutné lekci uhradit. Lektor pozdní zrušení zaznamená do výkazu hodin. Doporučujeme však lekce rušit min.24h předem.

Pokud chcete zrušit účast na kondičních kurzech (konverzačních hodinách pro 2-6 osob) v naší učebně, rezervaci si můžete jednoduše odstranit v rezervačním systému a to nejpozději 2h před začátkem lekce. V opačném případě lekce propadá.

Pokud jste členem tematických kurzů či intenzivních kurzů, které jsou dány termíny a délkou, lekce je třeba odchodit a nelze je zrušit. Lekce, které zmeškáte, se nenahrazují.

Potřebujete více informací?

Vaše jméno a příjmení

Váš Email

Zpráva