Angličtina z obýváku

I když momentálně nenavštěvujeme naše pravidelné kurzy nebo školní docházku, vyplatí se nenechat naši angličtinu usnout na vavřínech. Budeme tak lépe připraveni naskočit zpět do tempa, až vše pomine. Pojďte si s námi procvičit angličtinu online, z pohodlí gauče ve vašem obýváku. Připravili jsme pro vás speciální udržovací kurz, ve kterém se zaměříme na společné procvičování praktických znalostí angličtiny, abychom se udrželi v kondici.

Otevíráme online kurz:

Angličtina z obýváku

Vysílání probíhá 2x týdně ve formě zhruba půlhodinových lekcí a v každé lekci si společně uděláme jedno cvičení na gramatiku a jedno na slovní zásobu či fráze. Před vysíláním vám pošlu materiály, abyste si nad cvičeními mohli sami popřemýšlet, ve vysílání si cvičení uděláme společně a probereme a vysvětlíme si správné odpovědi.

Během živého vysílání budete mít k dispozici chat, kde můžete klást dotazy k probírané látce. Není ale nutné se zúčastnit online živého vysílání, pokud ho nestihnete, budete mít k dispozici celé video ze záznamu a nebudete ochuzeni ani o dotazy, které vám zodpovím dodatečně formou videa nebo komentáře.

Proč je dobré zůstat i v období karantény stále aktivní?

  • Hodinu co hodinu se na nás ze všech směrů sypou negativní zprávy, což nás může uvést do stavu smutku či deprese, které stejně současnou situaci nevyřeší. Jakékoli rozptýlení a odpoutání pozornosti nám určitě přijde vhod.
  • Studium a procvičování zaměstná náš mozek a tím nejen, že poslouží k odpoutání pozornosti od jiných problémů, ale také udrží naše studijní dovednosti a procesy v chodu. Mozek je sval a pokud ho nebudeme posilovat, zeslábne a ochabne.
  • Získáme náskok před ostatními, kteří budou mít tendence v tomto období zahálet. Bude pro ně pak velmi těžké dostat se znovu do tempa a budou si muset zdlouhavě připomínat, co se dříve naučili.
  • U každého cizího jazyka je nezbytné, abychom jím byli pořád obklopeni, ať už (ne)pracujeme, (ne)chodíme do školy nebo máme klidový režim. Jedině tak se jazyk může dobře zafixovat a stát se naší přirozenou součástí.
  • Už jen pro pocit radosti ze sebe sama a z toho, že jsme se něco nového naučili. Zaručeně nám to zlepší náladu a chuť do života.
  • Každého “špatného” období se dá využít ku prospěchu a právě pro nás je toto příležitost věnovat se více do hloubky činnostem, na které máme běžně málo času. Tím pádem se do studia jazyka můžeme konečně pořádně opřít.

Těším se na vás na společném vysílání kurzu, kde si nejen procvičíme angličtinu, ale také si zlepšíme náladu a odbouráme stres.

Andrea Toušová (lektorka kurzu Angličtina z obýváku)