10 anglických frází, které musíte znát

Ať jste na vaší cestě za angličtinou jakkoli daleko, jistě už víte, že bez frází a ustálených slovních spojení se pořádný angličtinář neobejde. Učíme-li se gramatiku, musíme ji především chápat, učíme-li se slovíčka, musíme si je především zapamatovat či umět si je vybavit podle nějaké asociace, která nám je blízká. 

Ale co s frázemi? Dá se říci, že anglické fráze bychom měli umět a mít zažité tak, že pokud nás někdo o půlnoci vzbudí, tak z nás bezmyšlenkovitě “vystřelí”. Nad použitím frází v běžné konverzaci bychom skutečně neměli přemýšlet, protože většinou máme spoustu jiných starostí s časy, slovíčky a s tím, co vlastně skutečně chceme říci.

Fráze jsou tedy ta oblast, kterou se vyplatí se učit pořád a pořád dokola, dokud se s nimi naprosto nesžijeme a nestanou se tak nedílnou součástí nás i naší angličtiny.

Věříme, že toto video s 10 užitečnými frázemi ocení jak začátečníci, tak i pokročilejší studenti.

  1. What do you think?

2. I am sorry, I don´t understand.

3. Could you repeat that, please?

4. Once more, please.

5. What do you do for a living?

6. Where are you from?

7. Could you help me with it?

8. I´m looking for….

9. I have no clue.

10. I really appreciate it.

Chcete se naučit anglicky, abyste se uměli hlavně domluvit? Zveme vás do oblíbeného  online kurzu Anglicky za 10 týdnů. Motto kurzu je “Anglicky přehledně a jednoduše” a celý kurz je navržený tak, abyste se naučili to, co skutečně potřebujete a využijete v běžné komunikaci.

Více o kurzu se dozvíte zde >>